Ekonomi

Kılıçdaroğlu: Kredi kartı borçlarına kesin çözüm getireceğim

Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devletimizin hazinesi, Erdoğan’ın yol açtığı ekonomik bunalım nedeniyle birikmiş borçlarınızı bankalardan devralacak. Bankalarla masaya oturacağız ve bu borçları belli bir kararlılıkla üstleneceğiz.” Sadece anapara tahsil edilecek ve o da 36 ay taksitlendirilecek. Faizin tamamı silinecek” dedi.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Kredi kartı borcundan dolayı zor durumda olan vatandaşlar bu çağrı size’ notuyla bir görüntü paylaştı.

‘İktidara gelir gelmez kişisel kredi kartı borçlarınıza kesin çözüm getireceğim’

Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde bireysel kredi kartı borçlarının faizinin silineceğini ve sadece anaparanın alınacağını belirterek, “Vatandaşlarım. Zor durumda olduğunuzu biliyorum. Borçlarınızı ödüyorum. İcra dairelerindeki milyonlarca belgeyi de biliyorum. İktidara gelir gelmez kişisel kredi kartı borçlarınızı kesin. “Ekonomik bunalım nedeniyle devletimizin hazinesi bankalardan olan borçlarınızı devralacak. Erdoğan’ın neden olduğu Bankalarla oturup belli bir parayla bu borçları üstleneceğiz. Borç altında ezilen vatandaşlarımız için kolaylaştırıcı ödeme çözümleri sunacağız. Kredi kartı borcunun sadece anaparası tahsil edilecek, o da öyle. 36 ay taksitle. İlginin tamamı silinecek. Böylece yüzbinlerce vatandaşımız bu yük altında ezilmekten kurtulacaktır. Rahat bir nefes alacaklar. Borç bataklığından evler dağılmayacak. Değerli hemşerilerim, 28 Mayıs sadece bir seçim değil, ağır borçlardan kurtulmak veya bir milli borç bataklığına saplanmak için yapılan bir referandumdur. Vatanını seven, geleceğini düşünenler sandığa gelip oy kullansın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu